KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13038178

nr 1303 8178

Ole Drebold

(f. 1951), Sverige

Etsning, "Fjäderfärd". Signerad, numrerad et 17/30, daterad 1982. Motivet: 15x25 cm

Ole Drebold, tysk-svensk konstnär född 1951 i Melbeck, Lüneburg, Tyskland, och bor på Landsort, Sverige.

Utrop:

500 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:59:05

Ole Drebold

Läs mer om Ole Drebold